یکشنبه 11 خرداد 1399

همایش سفیران مهربانی

سه شنبه 30 مهر 1398 ساعت 12:41

همایش خیریه سفیران مهربانی با هدف یاری به دو مرکز خیریه در زادگاه بازیکن ارزنده تیم ملی برگزار شد.

مرتضی پورعلی گنجی مدافع خوش اخلاق تیم ملی در فرصت کوتاهی که بواسطه اردوی تیم ملی در تهران حضور داشت، جهت کمک به مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل و بیمارستان کودکان مبتلا به سرطان این شهر، با به حراج گذاشتن پیراهن و کفشی که در بازی با پرتغال در جام جهانی روسیه پوشیده بود، نشان داد که همگام با پیشرفت در زندگی ورزشی و روزمره خویش، در مقام یک قهرمان ملی، به وظایف اخلاقی و بشردوستانه خود نیز آگاهی دارد.

این برنامه که توسط مؤسسه فرهنگی و هنری اکسیر نوین در رستوران شاندیز گالریا واقع در ولنجک برگزار شد، در شب 14 شهریورماه پذیرای گروهی از بازیکنان تیم ملی و جهره های هنری و ورزشی مانند آقایان مجید مظفری، علیرضا منصوریان، محسن بنگر، ... و جمعی از خیر اندیشان بود.

در این همایش که با اجرای پر احساس مجری توانمند صدا و سیما، بهمن هاشمی برگزار شد در حضور نمایندگان مراکز خیریه فوق الذکر و ناظر بانک ملت، برنده حراج و خریدار نهایی یعنی جناب آقای شاکر ، مدیر عامل  آرین برند  این یادگاری های ارزنده را مجددا به مرکز خیریه نوشیروانی بابل اهدا نمودند تا بر زیبایی های این شب پرخاطره افزوده شود.

مرتضی پور علی گنجی که دوران کودکی را با تحمل سختی در نبود پدر به سر برده، در دفتر آرزوهای خویش روزی را از پروردگار طلب کرده بود که در آن روز بتواند دست یاری برای همنوعان خود دراز کند و التیام بخش آلام کودکانی باشد که این مراسم تا حد بسیاری وی را در طی این مسیر یاری نمود.

وی در خصوص چرایی انتخاب این لباس برای حراج به مسئولین برگزاری مراسم گفته بود: " بنده به عنوان عضوی کوچک و در قامت سربازی برای وطن عزیزم، در تمامی رده های سنی از نونهالان تا بزرگسالان در خدمت تیم ملی بوده ام و چه بسیار بازیهایی را با موفقیت ، پیروزی و شادیهایی فراوان تجربه کردم.

ولی این بازی به خصوص برای من و شاید بسیاری از بچه های تیم ملی از اهمیت فراوانی برخوردار بود و در صورت پیروزی در آن، مزد سالها تلاش و پشتکار تیم ملی را به طور کامل، با صعود به دور دوم جام جهانی دریافت می کردیم. آن هم با شرایط ، امکانات و بازیهای کم تدارکاتی و ... که خودتان بهتر می دانید و اینجا مجال بازگویی اش نیست.

به همین دلیل بنده یه شخصه، به یاد نمی آورم مسابقه ای را که مانند بازی با پرتغال، بیشتر از توانم تلاش کرده باشم و تا این حد، میل و عطش رسیدن به موفقیت، چنین انگیزشی در من ایجاد کرده باشد.

هرچند در ظاهر ما نتوانستیم موفق شویم، ولی پاداش خود را برای این تلاشی که پنهان نبود، با ابراز محبتهای فراوان از سوی هواداران دریافت نمودیم. حتی بیشتر از حد انتظارمان، گویا که قهرمان جهان شده ایم.

و من با خودم عهد بستم که این شادی و انرژی را، تا آنجا که در توانم است، با هموطنانم تقسیم کنم و این شد که امروز در حضور شما هستم."

مؤسسه فرهنگی و هنری اکسیر نوین  به نوبه خویش ضمن تشکر از تمامی عزیزانی که با حضور خویش این مراسم را به جلوه گاه محبت بدل نمودند، برای این بازیکن خوش اخلاق و آینده دار تیم ملی عزیزمان در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت دارد.

 

پادکست اکسیر
LISTEN TO EXIR MUSIC NOW!