وداع ارکستر ملی ایران

سه شنبه 30 مهر 1398 ساعت 12:41

وداع ارکستر ملی ایران

قرار است ارکستر ملی ایران به رهبری نادر مرتضی‌پور، ۱۴ آبان روی صحنه برود. حسام‌الدین سراج می‌خواهد در این کنسرت قطعاتی را از آلبومش با نام «وداع» که اثری عاشورایی است، بخواند.

این آلبوم توسط سید محمد میرزمانی آهنگسازی و سال‌ها پیش منتشر شده است. فریدون شهبازیان نیز به عنوان مدیر هنری ارکستر در این اجرا حضور دارد و سید جواد یحیوی راوی آن خواهد بود.

حسام‌الدین سراج - از طرف بنیاد رودکی با من تماس گرفتند که کنسرت وداع برگزار شود، من چون نسبت به موضوع علاقه‌مندم و شعرهای عمان را دوست دارم قبول کردم. آقای میرزمانی پارتیتور را بازنویسی کرده است. همان جلسه اولی که شروع کردیم گروه خیلی خوب و منسجم است . امیدوارم ارکستر در سال‌های آینده موفق باشد.

حسام‌الدین سراج -هنرمند همیشه نوعی کار می‌کند که به‌روز باشد. هنرمند به مخاطب فکر می‌کند، مخاطب باید از کار او خوشش بیاید. اما گاهی مشکل بودجه مطرح است و ممکن است کاری نوشته شود که نیازمند نوازندگان زیاد یا زمان استودیوی بالا داشته باشد.


فریدون شهبازیان ـ مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران ـ نیز کنسرت «وداع» و کنسرت «حدیث سرافرازی» به خوانندگی محمد اصفهانی را دو پروژه مناسبتی محرم و صفر معرفی می‌کند.
او می‌گوید تمرین‌های فشرده‌ای برای این کنسرت در نظر گرفته‌اند و ابراز امیدواری می‌کند که اجرای خوبی به مخاطبان ارائه شود.

 

نادر مرتضی‌پور ـ رهبر مهمان ارکستر ملی ایران : از من دعوت کردند و من با قلبم آمدم. فوق‌العاده، عالی و ممتاز.

نظم و انظباط کوک و هماهنگی چنین آنسامبلی سابقه نداشته است. اگر نگویم بی‌نظیر لااقل کم‌نظیر است.

محمد میرزمانی ـ آهنگساز اثر وداع ـ نیز در این‌باره اظهار می‌کند: آلبوم وداع اواخر دهه ۷۰ با حمایت حوزه هنری به شکل کاست و سپس به شکل لوح‌فشرده منتشر شد. این کنسرت سه سال در برج میلاد اجرا داشت که من آن کنسرت‌ها را رهبری کردم.

میرزمانی همچنین درباره اینکه چرا خودش اجرای پیش رو را رهبری نمی‌کند؟ می‌گوید: این اواخر کسالت دارم و [پزشکان] اجازه ندادند خودم رهبری کنم.

پادکست اکسیر
LISTEN TO EXIR MUSIC NOW!